top of page

Labas! Dažom?

Ar jaučiate, kad jūsų namų interjere kažko trūksta? Baldas prarado žavesį ir norisi pokyčių? Nėra reikalo skubiai keisti baldus - galite atnaujinti jų išvaizdą patys. Ko gero pats paprasčiausias būdas- perdažyti, pakeisti kojeles ar jas pridėti, jei baldas jų neturėjo. Mūsų parduotuvėje galite rasti įdomaus ir nenuobodaus dizaino medinių kojelių, ir jeigu norite išmėginti dažymą patys, šiame tinklaraščio įraše papasakosime kaip tai padaryti! Imkime gautas kojeles ir ruošiames dažymui!


Pirmiausia, jums reikės pasiruošti savo dažymo vietą. Siekiant apsaugoti paviršių, virš kurio dažysite, pasitieskite didesnio formato popieriaus ar kartono (turite nuo siuntos gavę dėžutę? Išlankstykite ją ir tai bus puiki stalo apsauga). Pasiruoškite įrankius - teptuką, šlifavimo popieriaus lapelį (smulkaus grudėtumo pvz. 220), audinio skiautę, kuri neturėtų byrančių plaušelių, apsaugines pirštines, grunto bei dažų. Įsitikinkite, kad esate gerai ventiliuojamoje patalpoje.


Jau esame pasiruošę, imkimes dažymo!

Medinę kojelę lengvai pašveiskite švitriniu popieriumi, kad būtų geresnis sukibimas su dažu. Atsiradusias dulkes nusivalome su audinio skiaute. Į rankas imame teptuką ir tepame pirmu grunto sluoksniu. Gruntas reikalingas paruošti, sulyginti dažomo paviršiaus plotą, jis pagerina sukibimą su dažais ir tolygesnį jų pasiskirstymą. Siūlome rinktis alkidinį/alkidinį vandens pagrindo gruntą. Nugruntavus pirmu sluoksniu ir jam išdžiuvus, greičiausiai pamatysite tekstūros atsiradimą- medžio plaušus. Tai normalu! Vėl pašlifuokite su švitriniu popieriumi iki kol paviršius, perbraukus pirštais, taps švelnus. Nusivalykite dulkes ir denkite antrą grunto sluoksnį. Galbūt kažkur nubėgo grunto, susidarė perteklius, storesnis netolygus sluoksnis- čia vėl į jūsų rankas atkeliauja šlifavimo popierius.

Lengvai nusišveitus ir nusivalius dulkes, įsivertinkite ar kojelės paviršius švelnus, ir jeigu rezultatas tenkina - čiupkite dažus!


Priklauso nuo dažų, nuo gamintojo, bet dažyti rekomenduojama taip pat dvejais sluoksniais. Pirmajam sluoksniui nudžiuvus, teptuką keiskite į šlifavimo popieriaus lapelį. Išsilyginkite klaideles ir jau šviesa tunelio gale beveik matoma. Procesas aprašytas skamba ilgas, bet realybėje- tai tikrai malonus procesas, kuris prabėgs greičiau nei kad buvote įsitikinę! Čiumpame teptuką ir dažus ir tepame paskutinį sluoksnį!


Troubleshooting:


Neišsigąskite, jeigu šlifuodami netyčia nutrinsite per daug grunto, ypač po 1ojo sluoksnio, vis tiek tepsite dar kartą. Netgi po antrojo sluoksnio užtepimo nebijokite, jei truputėlį šešėliuos mediena. Žinoma, bandykite kiek įmanoma švelniau tai daryti, dėl to naudokite smulkų šlif.popierių, kad nesubraižytumėte pačio medienos paviršiaus ir nereikėtų taisyti šios klaidos.

Jeigu gruntuojant ar dažant nubėga lašelis ir pamatėt jau išdžiuvus paviršiui, nieko baisaus, nušlifuojame kol pradingsta ir tepam dar sluoksnį grunto/dažų, pabandykite panaudoti mažiau produkto, tuomet turėtų nenubėgti perteklius.


Na ir viskas! Išmokote paruošti ir nudažyti kojelių paviršių. Dabar bus gerokai paprasčiau dažyti visą baldą, kas tai bebūtų, principas išlieka toks pat: paviršiaus "pašiaušimas"->dulkių nusivalymas->gruntavimas->šlifavimas->nusivalymas->gruntavimas->šlifavimas->nusivalymas->dažymas->šlifavimas->nusivalymas->dažymas.

Phew, na ir eilutė 😁


Gero dažymo!


Comments


bottom of page